Rekuperacja w domu. Projekt murowany do 70m2.
Posted by      10/25/2021 00:00:00     Nowy ład 70m2    Comments 0
Rekuperacja w domu. Projekt murowany do 70m2.

Rekuperacja w domu. Projekt murowany do 70m2.

Odpowiednia wentylacja budynku jest jednym z najważniejszych elementów każdego przyjaznego zdrowiu domu. Ma to największy wpływ szczególnie podczas stosowania obecnych szczelnych i energooszczędnych technologii. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie zadziała, jeśli nie zapewni się rozszczelnienia, którym powietrze mogłoby napłynąć z zewnątrz. Wentylacja grawitacyjna jest sprawdzonym i tradycyjnym sposobem wentylowania pomieszczeń, jednak niestety przestarzałym.

Sprawdzał się on dobrze wtedy, kiedy drewniane okna nie były szczelne, by wentylacja grawitacyjna działała, potrzebne są nieszczelności w oknach. Ponieważ nowoczesne okna są bardzo szczelne, trzeba zakupić do nich nawiewniki, które umożliwiają napływ powietrza z zewnątrz. Dopiero wtedy, kiedy powietrze ma którędy napłynąć, zostanie przetransportowane w kierunku od okna do komina wentylacyjnego. 

Aby tak się stało, musi istnieć różnica temperatur, która spowoduje ruch powietrza. Gdy na zewnątrz powietrze spadnie poniżej 10 stopni, powstaje wtedy ciąg wentylacyjny. Oczywiście nie mamy żadnego wpływu na temperaturę zewnętrzną, więc wentylacja grawitacyjna jest zupełnie nieprzewidywalna i niemożliwa do sterowania.

Całą treść artykułu znajdziecie poniżej w publikacji.