Projekt murowany, oraz projekt szkieletowy. Nowy Ład 70m2.
Posted by      10/25/2021 00:00:00     Nowy ład 70m2    Comments 0
Projekt murowany, oraz projekt szkieletowy. Nowy Ład 70m2.

Nowy ład 70m2 projekt murowany i szkieletowy.

Na wstępie kilka słów o naszym projekcie. Bardzo ciekawe w naszej idei jest to, że udostępniamy do wyboru dwa projekty - projekt murowany, oraz projekt szkieletowy. Zrobiliśmy dwa projekty, dlatego że część osób jest przekonana tylko i wyłącznie do domów murowanych i część osób, która jest przekonana tylko i wyłącznie do domów budowanych w technologii szkieletowej. Przejdźmy do naszego projektu. Dom z naszego projektu ma 59m2 powierzchni użytkowej oraz 70m2 powierzchni zabudowy budynku. 

Środek budynku można zaaranżować według własnych potrzeb i wizji na swój własny dom. Wszystkie ściany, które są w środku, można ustawić w dowolny sposób, dzięki czemu mamy powierzchnię 59m2 do własnej aranżacji. Również wyrażamy zgodę na przesunięcie otworów okiennych czy drzwi tarasowych. Ogólny trend panujący w Polsce jest taki, że 70m2 jest to mały dom, a przyjęło się to dlatego, że większość osób sugeruje się opiniami znajomych i nie chce budować mniejszych domów bo boi się opinii znajomych, ale tak naprawdę - czy budujemy dom dla znajomych, czy dla siebie? Mogę nawet przytoczyć pewien przykład z życia, w którym spotykam znajomą i mówię jej, że będę budować mały dom, a ona mówi do mnie “no, masz rację, taki 150m2 wystarczy, po co większy jak inni budują? ”.

Moim zdaniem trend budowy domów powyżej 100m2 jest spowodowany tym, że większość osób buduje dom w kredycie. Czyli jest proste rozwiązanie, otrzymujesz na konto 400 tysięcy złotych i nimi dysponujesz - wtedy nie patrzysz czy dom ma 100 czy 150m2 bo i tak to są pieniądze banku, które musisz wykorzystać. Tylko należy wziąć pod uwagę fakt, że ten kredyt kiedyś trzeba będzie spłacić, a dom który my proponujemy będzie można zbudować bez kredytu. 

Całą treść artykułu znajdziecie w publikacji