Nowy ład projekt 70m2 poradnik budowy domu, Polski ład 70m2, nowy ład projekt domu 70m2.
Posted by      11/03/2021 00:00:00     Nowy ład 70m2    Comments 0
Nowy ład projekt 70m2 poradnik budowy domu, Polski ład 70m2, nowy ład projekt domu 70m2.

Witajcie na stronie nowylad70m2.pl. W tym wpisie dowiecie się co możecie zrobić, a czego nie przy budynkach letniskowych 70m2 na zgłoszenie. Aktualnie trwa promocja na stronie zbudujsamdom.pl gdzie możecie kupić projekt budynku letniskowego 70m2 zabudowy, do tego kompendium wiedzy + instrukcje szczegółowa budowy krok po kroku. Wszystko macie opisane na schematach i jeszcze dodatkowo lista materiałów mega pakiet. Aktualnie wszystko jest za pół ceny. 

Kiedy macie już wybrana działkę i projekt domu to kolejnym etapem będzie zgłoszenie budowy w starostwie powiatowym. Oto najważniejsze informacje, które przydadzą się przed zgłoszeniem budowy. Zacznijmy od powierzchni zabudowy czyli jest to 70m2. Może to być np: 6 na 11m, jest to oczywiście zewnętrzny obrys budynku i powierzchni zabudowy, który nie możecie przekroczyć. Co ważne tutaj jeżeli chodzi o ta ustawę, to jest też zablokowane do 6m rozpiętości budynku. To nie może być budynek szerszy niż 6m, i jest to spowodowane, że przeważnie stropy drewniane do 6m nie wymagają dodatkowych wsporników. Dlatego tak to w tej ustawie określili oraz także wysięg wsporników nie może być większy niż 2 metry. Chodzi o to żebyście na przykład nie robili sobie takiego wysięgu na 5 czy 7 metrów, i np: zrobili sobie zadaszony taras, wtedy będzie się wliczało do powierzchni zabudowy i dlatego zostało zablokowane do 2m.

Jeżeli chodzi o taras, to musimy wziąć pod uwagę to, że zadaszony będzie się wliczał w powierzchnie zabudowy. Najlepiej zrobić taras niezadaszony i np: tam jakaś pergole sobie postawić, jakieś zadaszenie z obi, są takie materiałowe, bądź też odsunąć się można o kilka cm od budynku. Wtedy taki taras można zgłosić jako wiatę. Chodzi po prostu o to, żeby były to dwie niezależne konstrukcje. Jeśli chodzi o fundament, to może on być wykonany na płycie fundamentowej, może to być zwykły fundament na ławie czy fundament punktowy taki jaki wam odpowiada.

Ocieplanie domu, nowy ład 70m2.

Budynek na zgłoszenie nie może być postawiony na zwykłych fundamentach. Budynek może być postawiony w dowolny sposób. Dodatkowo ocieplenie. Jeśli mamy zamiar dodatkowo ocieplić nasz budynek od zewnątrz, który ma 70m2 zabudowy za pomocą np: styropianu, należy to zrobić w formie zgłoszenia na dodatkowe ocieplenia. Nie można zbudować od razu 70m2 zabudowy i od razu dołożyć styropian od zewnętrznej strony, bo wtedy automatycznie zwiększa się powierzchnia zabudowy. Takie działanie jest niezgodne z przepisami, dlatego wpierw budujemy np: z gazobetonu 70m2 zabudowy, i po zakończeniu prac zgłaszamy dodatkowo ocieplenie. Ogólnie nie trzeba tego robić, bo do 6m wysokości nie ma takiej potrzeby, ale zawsze lepiej zgłosić i spać spokojnie. Jeżeli chodzi o meldunek, to w tym przypadku występuje mały paradoks, bo prawo jest tak skonstruowane, że nie pozwala ono na to, aby ktoś mieszkał na pustej działce na której nie ma żadnego budynku.

Jest to zakazane, ale zameldować się można na pustej działce bez problemu . Ciekawostką jest to, że w 2016r w Poznaniu na pustych działach, było zameldowanych 1600 osób. Jeżeli chodzi o piwnice, to bardzo dużo osób zadaje to pytanie: czy w budynku na zgłoszenie można zrobić piwnice? To niestety nie można, ponieważ piwnica jest to kondygnacja, i nie ma możliwości budowy piwnicy na zgłoszenie letniskowym 5m wysokości. Mnóstwo osób myśli, że budynek na zgłoszenie można postawić do maksymalnej wysokości 5m przy dachu dwu spadowym i do 4m przy dachu płaskim. Ten przepis dotyczy tylko i wyłącznie działek ROD, czyli rodzinnych ogródków działkowych. Jeżeli chodzi o normalne działki letniskowe, jeżeli w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie widnieje zapis, który ograniczy wam wysokość budynku, wtedy takie budynki nie mają żadnych ograniczeń wysokości. Należy pamiętać, że budynki gospodarcze i budowane na zgłoszenie, muszą być parterowe. To znaczy nie mogą mieć poddasza z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi. Budynek z takim poddaszem użytkowym, wymagał by pozwolenia na budowę. Natomiast w budynku budowanym na zgłoszenie, możemy zrobić np: antresole lub strych nieużytkowy. Trzeba to zaznaczyć na projekcie, ponieważ jak zaznaczymy poddasze użytkowe, to taki projekt zostanie odrzucony. Dodatkowa taką rzeczą którą najlepiej zaznaczyć, to to np: że jeżeli chodzi o dach to, że nie będzie on ocieplony. Jak są okna przy dachu na górze, to wpisujemy że te okna będą służyły w celu wentylacji, i nie ocieplone poddasze wyklucza możliwość pobytu ludzi na górze i wtedy nie ma żadnego problemu. Jeżeli chodzi o czas budowy, to od momentu zgłoszenia macie 3 lata na rozpoczęcie prac budowlanych, a termin zakończenia tych prac nie ma.

Jeżeli chodzi o działkę aby móc postawić budynek letniskowy 70m2, działka musi mieć minimum 500m2. Jeżeli działka będzie mniejsza, to taki budynek musimy stawiać tylko i wyłączenie na pozwolenie na budowę, czyli z pełną papierologią. Jeżeli chodzi o budynki gospodarcze, to zasada jest taka sama. Jeśli chodzi o media, to w przypadku mediów odbywa się tak samo jak w budynkach na pozwolenie na budowę, trzeba wystąpić do zarządy sieci o warunki przyłączenia.

Czy można postawić dwa budynki 70m na zgłoszenie ? Oczywiście że można, tylko muszą być to dwie niezależne obok siebie konstrukcje. Nie może być żadnych przejść między tymi budynkami, również żadne przepisy nie określają żadnej odległości. Pamiętamy, że elewacje muszą być wykonane z materiałów nie rozprzestrzeniających ognia. Pamiętajcie że: dwa budynki 70m2, musicie mieć minimum 1000m2. Jeden budynek jest na 500m2 działki. Jeżeli chodzi o przekształcenie na budynek mieszkalny, musimy pamiętać że budynek musi spełniać wymogi takie jak w przypadku budynków jednorodzinnych mieszkalnych, czyli musi mieć między innymi 2.5m wysokości w środku na parterze, dodatkowo musi być przeprowadzona ekspertyza, oraz musi być szczegółowy projekt. Najlepiej znaleźć lokalnego projektanta, który zajmie się w tym wszystkim. Koszty i przekształcenia wahają się między 2- 4 tysięcy zł w zależności w którym regionie mieszkacie. Jeżeli dopiero zaczynacie budowę i nie chcecie popełnić żadnych błędów, to zapraszam na stronę zbudujsamdom.pl, tam są publikacje jak kompendium wiedzy o murowym i szkieletowym, tam naprawdę jest mnóstwo informacji, dzięki którym unikniecie podstawowych błędów podczas startu budowy.

Zapraszamy na film.