Jak zbudować dom 70m2 bez pozwolenia na budowę? Polski ład 70m2. Odc.2
Posted by      11/28/2021 00:00:00     Nowy ład 70m2    Comments 0
Jak zbudować dom 70m2 bez pozwolenia na budowę? Polski ład 70m2. Odc.2


Jak zbudować dom 70m2 bez pozwolenia na budowę? Nowy ład 70m2. Polski ład 70m2. Odc.2

Jest to druga część: Jak zbudować dom 70m2 bez pozwolenia na budowę. W dzisiejszym wpisie kontynuujemy budowę budynku murowanego 70m2. Kładziemy pierwszą warstwę papy izolacyjnej, następnie kolejną warstwę papy na zaprawie cementowej. Przed rozpoczęciem pracy wyznaczamy miejsca na otwory okienne lub drzwiowe.

dom 70m2

Warto pamiętać o tym, aby potem nie wycinać tego gazobetonu. Pierwsza warstwę budujemy na zaprawie a kolejną na kleju.

Bloczki gazobetonu zawsze musza się mijać w połowie, nigdy na równo lub na mniejszej części bloczka. Zawsze tak aby było po środku. W otworach okiennych trzeba dać wzmocnienia w postaci prętów fi 6. Wyżyna się dwie linie i zatapia tam w kleju. Dzięki temu będzie bardzo dobrze wzmocnione okno.

Jeżeli chodzi o wykonanie zbrojenia wieńca, to pamiętajcie jak wykonacie zbrojenie wieńca, to wrzucacie go na górę. Nie szalujecie wieńca przed zalaniem, tylko wpierw dajecie zbrojenie. Wtedy jest bardzo łatwo dojść do niego czy elki zamontować. Zbrojenie kładziemy na podkładkach dystansowych ponieważ musi stworzyć się tak zwana otulina.

Projekty domów do 70m2.

W przypadku zbrojenia ławy fundamentowej, trzeba pamiętać że elki także idą w wieńcach na czterech rogach. Później montujemy kotwy do mur łaty, zaczepiamy je o zbrojenie o strzemiona drutem wiązałkowym. Wszystkie wymiary macie podane poniżej.

  • Teraz szalujemy wieniec. W pierwszym odcinku mówiłem, że można te szalowanie wykorzystać te deski w celu wzmocnień. O rozszalowaniu wieńca tam gdzie są kotwy dajemy papę aby odizolować beton od belek stropowych. Belki przewiercamy na końcach tak aby kotwy weszły na nie. Z instrukcją wiecie dokładnie gdzie zamontować kotwy, aby potem wszystko ładnie pasowało z więźbą dachową.
Zapraszamy na film.

Zapraszamy na film.