Internet radiowy, światłowód, LTE ? Polski ład 70m2
Posted by      10/26/2021 00:00:00     Nowy ład 70m2    Comments 0
Internet radiowy, światłowód, LTE ? Polski ład 70m2

Projekt 70m2

Kiedy już mamy ukończoną budowę domu, podpięte media to czas rozejrzeć się za Internetem. Bardzo często jest to kłopotliwe w sytuacji, kiedy wybraliśmy działkę na uboczu. Światłowód nie dociera jeszcze do każdej działki, co w takim przypadku należy zrobić? Jakie są dostępne inne metody pozyskania Internetu? Jeżeli do naszej działki nie jest podciągnięty światłowód, wtedy powinniśmy się w pierwszej kolejności zainteresować nielimitowanym Internetem za pomocą technologii ADSL lub vDSL. Polega ona na dostarczaniu Internetu poprzez linie telefoniczne.

Jeżeli w pobliżu naszej działki mieści się skrzynka dowolnego operatora, który posiada ten typ Internetu w swojej ofercie, wtedy dalsza droga jest bardzo prosta. To jest najszybszy, nielimitowany dostęp do Internetu zaraz po światłowodzie, jednak osiągalne prędkości zależą m.in od tego, gdzie położona jest centralka i jakie przewody są do niej podpięte.

Dzięki technologii vDSL możemy osiągać prędkości Internetu nawet do 100 Mbps, jednak jeśli posiadamy starszą infrastrukturę, wtedy osiągalne prędkości mogą nie być zadowalające i mogą one wynosić na przykład 10 Mbps.

Całą treść artykułu znajdziecie poniżej w publikacji.