Darmowe ciepło w zimie, wymiennik ciepła, rekuperator, panel solarny, darmowa energia, pompa ciepła.
Posted by      11/19/2021 00:00:00     Nowy ład 70m2    Comments 0
Darmowe ciepło w zimie, wymiennik ciepła, rekuperator, panel solarny, darmowa energia, pompa ciepła.

Witamy na stronie zbudujsamdom.pl Darmowe ciepło w zimie? wymiennik ciepła? Robimy taki mały eksperyment a mianowicie wymiennik ciepła.

Robimy bok drewniany, płyta 4 deski. Uszczelniamy całość pianka poulieretanową. Powietrze z boksa nie może się wydobywać z zewnątrz. Uszczelniamy wszystko pianką.

Wykładamy ściany materiałem czarnym, wkładamy materiały wentylacyjne, wycinamy wlot i wylot, zwykłe rurki pcv i malujemy całość dokładnie czarnym sprejem żaroodpornym.

Uszczelniamy później wszystko, przykrywamy szybą i uszczelniamy. Powietrze nie może się wydostawać z wnętrza tego boksu. I tak przygotowany box zaczynamy testować.

Mamy box zrobiony z drewna, uszczelniony pianka do okien. W środku są kanały wentylacyjne aluminiowe ułożone w spirale. Wszystko w środku jest pomalowane na czarno specjalnym lakierem żaroodpornym. Słońce nagrzewa ta płytę w środku, tędy wpuszcza się powietrze.

Działa to tylko jak jest słońce. Dzięki temu mamy darmowe ciepło. Czy to zadziała ?

Zaraz to sprawdzimy. Dobrym rozwiązaniem jest takie coś do ogrzewania np: domku letniskowego. Montujemy dodatkowo wentylator na panel solarny, i jak jest słońce, to zawsze coś podgrzeje w słoneczny zimowy dzień.

Temperatura nawet nie jest zła, 15°C na wylocie, 4°C na zewnątrz. Wyszło słońce i już mamy 18 stopni na wylocie. Odczekamy jeszcze chwile.

Po chwili już 20,4°C, na zewnątrz 5.5°C na słońcu. Sami widzicie że to działa grawitacyjnie. Mija kilka minut i już mamy 22.1°C, po chwili 25°C

Tego dnia doszło do 27°C Zobaczcie film z całej tej budowy darmowego ogrzewania. Pozdrawiam, Wojtek ze zbudujsamdom.

Cały film z budowy rekuperatora