Cz.2 Budowa domu 2022? Co można zbudować za 38tys? Mam też coś na nowy ład 70m2
Posted by      11/16/2021 00:00:00     Nowy ład 70m2    Comments 0
Cz.2 Budowa domu 2022? Co można zbudować za 38tys? Mam też coś na nowy ład 70m2

Cz.2 Budowa domu 2022? Co można zbudować za 38tys? Mam też coś na nowy ład 70m2 

Witaj w części nr 2. Pierwsza znajduje się w tym linku- KLIKNIJ TU Budowa domu 2022? Co można zbudować za 38tys? Kolejna ważna rzecz: jeżeli chodzi o własne ujęcie wody, i macie podłączenie do wody miejskiej, to podłączacie w miejscu do tego przeznaczonym. Ważne żeby te rury wodne nie przecinały się z rurami kanalizacyjnymi. Jak macie szambo na nieczystości, to ujęcie wody musi być minimum 15 metrów od szamba.

Budowa domu 2022? Co można zbudować za 38tys
Trzeba sobie wykopać dwa kręgi po 0.5m, na dole zrobić wylewkę, żeby wam woda nie podchodziła. Tak samo zestaw hydroforowy, pompa itd, wszystko to będzie podliczone. Można też hydrofor zamontować w domu, ale niestety w domu jest to na pewno uciążliwe, ponieważ włącza się co jakiś czas i napełnia zbiornik 100 litrowy. Najlepiej sobie zamontować w takich kręgach, i wtedy mamy cisze w domu. Jeśli mamy kanalizacje i wodę miejską, to wtedy nie ma żadnego problemu z tym.
Dwa kręgi na hydrofor.
Jeżeli chodzi o tą rurę z wodą, można zamontować taki przewód grzejny przy róże w ziemi. Nie jest to drogi wydatek, a na pewno jest to dobre ze względu, że nigdy wam ta woda nie zamarznie w tej rurze. Trzeba wykopać poniżej strefy zamarzania, ale mimo to kabel grzewczy jest to zawsze dodatkowy plus. W tym miejscu robimy miejsce na przewód zasilający.
Teraz w naszym wykopie rozkładamy folie budowlaną na całości, i rozkładamy styrodur o grubości 3 cm po całości. Wycinamy otwory na te wszystkie przepusty, żeby nam to nie kolidowało, i robimy kolejne warstwy. Jak widzicie płyty xps są wymiarów 60 na 125cm, czyli o długości dokładnie będzie 8 płyt i wyjdzie 10m, więc będzie bardzo mało docinek.

Ostatnią warstwę musimy trochę dociąć 10 cm, i tak mamy wszystko ładnie wyłożone. Na to dajemy kolejną folię budowlaną. Mamy już położona folie, i teraz położymy zbrojenie, które będzie dokładnie szło pod ścianami budynku. Pod zbrojenie musimy takie podkładki zamontować, aby zbrojenie nie leżało na foli.

Te podkładki kupicie na każdym serwisie aukcyjnym. Są montowane po dwie sztuki mniej więcej co 0,5m . Zbrojenie musi być odsunięte 2,5cm z każdej strony. Beton musi zrobić otulinę wokół naszego zbrojenia. Oczywiście wszystkie wymiary macie podane w instrukcji.

To są nieduże strzemiona rozmiarów 13x17cm. Dołożyliśmy sobie 2- 3 lub 4 zbrojenia, i tak to właśnie wygląda. Jedno na drugie się nachodzi, i trzeba pamiętać aby strzemiona były odsunięte od 15 do 20 cm, żeby nie nachodziło się na siebie.

Jeszcze jedną rzecz trzeba zrobić. W każdym rogu trzeba dodać dodatkowe zbrojenia narożne. Są to pręty metr na metr, czyli 2 metry wygięte w kształcie litery L. Musicie je dołem puścić przy boku i jeden górą. Dwa pręty dołem i dwa pręty górą. To są tak zwane zbrojenie narożników.

I tak samo robimy w czterech rogach. Kolejna rzecz to dodajemy siatki zbrojeniowe na dół fi10, są to oczka 15x15cm. Tutaj też podkładamy podkładki pod zbrojenie, mniej więcej 4 do 6 na m2. Wkładamy na te zbrojenie na te które jest dookoła, i te druty będą opierały się na tym.

Dajemy dwie siatki 2,15 na 5 metrów. Trzeba wyciąć siatki przy kanalizacji, aby nam nie kolidowały z nimi. Tak samo robimy po drugiej stronie przy kablach. Za chwile będzie szła jeszcze jedna warstwa górą. Teraz musimy dać dystanse stalowe, tak zwane zetki.

Zetki przymocowujemy drutem wiązałkowym do dolnych prętów. Jak położymy druga warstwę siatki zbrojeniowej, to też do niej przywiązujemy drutem wiązałkowym. Lejąc beton, nic nam się wtedy nie poprzestawia.

Jak już widać to mamy te siatki położone na tych zetkach. Jeżeli chodzi o ułożenie do góry, to odsuwamy tutaj te końcówki, i drutem wiązałkowym związujemy wszystko.

Dzięki temu tutaj będziemy 2.5 cm od góry, i zostanie zalane wszystko tak zwaną otuliną betonową. Jak już zalejemy wszystko betonem, to będziemy potrzebować dokładnie nie całe 8m³ betonu. Ważna będzie przerwa technologiczna: czyli po zalaniu trzeba pielęgnować ten beton, codziennie polewać go wodą. Najlepiej odczekać 14 dni i po tych dniach można zacząć murowanie. 

Projekt dostępny na www.zbudujsamdom.pl/ 

Projekt domu do 70m2- www.zbudujsamdom.pl/produkt/dom-do-70m2-projekt

Dom bez pozwolenia do 35m2- www.zbudujsamdom.pl/produkt/dom-bez-pozwolenia/

Zapraszamy na film.